Jdi na obsah Jdi na menu
 


Valentýn

2. 2. 2009

Takže dneska je 2.února a to znamená,že za 12 dní už bude Valentýn!!! Pro někoho je to svátek příjemný a těší se na něj pro někoho jiného je to hrůza,protože si v tento den uvědomují více než jindy,že nemají svojí lásku. No pro každého to sice znamená něco jiného,ale určitě se vám budou hodit nějaké informace o Valentýnu,aby jste si připoměli jak to všechno chodí. Na Valentýna ještě chystám valentýnský design,abych navodila tu správnou atmosféru,tak doufám,že jste rádi.
Všem vám ze srdce přeji,aby jste si toho Valentýna užili no a vám osamělím přeju,aby jste ten den zvládli v pohodě a nebyli celý den smutný no a pro potěšení myslete třeba na to,že možná dostanete valentýnku . Mějte se krásně pa pa

 

Obrazek

Valentýn

Valentýn je oslavou lásky, kterou si lidé dokazují třeba drobnými dárky. Snad nejvíc práce mají v tento den v květinářstvích. Květiny umocní city. Patří k symbolu, který zamilovanému pomůže říct: Mám Tě rád….jsou květiny. Květina předaná v pravou chvíli a na pravém místě má moc přímo čarovnou. Podtrhne romantické kouzlo okamžiku a umocní city jiskřící mezi dvěma zamilovanými lidmi. Červená barva jako by prolnula vším, tedy i květinami, které si zamilovani na sv. Valentýna dávají. Valentýnská kytice nemusí být veliká. Důležité je, že je darována od srdce. Postačí jeden krásný, jemně přizdobený drobnými kvítky a zelení.

-svátek všech zamilovaných se slaví už od dávných dob

-často se nezapomíná ani na domácí mazlíčky, kterým jejich páníčkové uvazují červenou mašli na krk

-nejstarší dochovaná Valentýnka je stará přes 530let

Valentýnské pověry

Se svátkem zamilovaných jsou spojeny i různé pověry. Svobodným dívkám prý napoví, jaký bude jejich ženich to, jakého ptáčka v tento den spatří. Pokud je to sýkorka, půjde o námořníka, v případě stehlíka o boháče. Holubice znamená dobráka a modřinka šťastného člověka. Kos značí faráře a pakliže spatří dívka datla, zůstane další rok bez ženicha.

 

Obrazek

Růže

Růže - posel lásky. Co může být lepším poslem lásky než růže, která ukazuje vše, co láska přináší? Je nádherná a tak jako láska pomalu rozkvétá. Může však i zranit, svými trny bodne do prstu tak jako láska do srdce.Kupují se jednotlivé květiny, míchané kytice i jednotlivé ozdůbky, které dnes na pultech květinářství rovněž najdete. Mladí lidé si většinou vyberou i nějakou tu drobnost, valentýnskou svíčku, srdíčko, malovaný hrneček.

 

Obrazek

Přání na Valentýna

 

Miluji Tě

Miluji Tě od té doby, co Tě znám, vím, že můj život bez Tebe by neměl žádnou cenu. Když jsem byla mladší, nevěděla jsem, jak poznám, že jsem potkala toho pravého. Říkali mi: "Tvé srdce ti napoví" Nerozuměla jsem tomu a divila se. Čekala jsem a přála si, aby už to přišlo.A pak ses objevil Ty! Poprvé jsi mě objal a políbil a mně se zatočila hlava štěstím. Věděla jsem, že Ty jsi ten pravý! Miluji Tě a přeji Ti krásného Valentýna.

 

Ať láska Ti neschází

Ať láska Ti nescházíV žádném období roku,Ať stále Tě provázíNěkdo po Tvém boku. Ať je každičký Tvůj denŠtěstím, láskou prosycen,Radostí a smíchem jenA splní se ti tajný sen. K Valentýnu chci Ti přát, Ať máš své srdce komu dát, Ať Tě má někdo hrozně rádA v náruči mu můžeš spát. Ať láska lapí Tě do své sítěA máš komu říct "Miluji tě". Krásného Valentýna!

 

Ke svatému Valentýnu

Ke svatému Valentýnu Ti z lásky verše posílám, jen co budem spolu, sladkou pusu ti dám! Srdce mé Ti z lásky daruju, protože Tě tolik miluju!!

 

Néjsladší chvíle

Néjsladší chvíle života plné smíchu, radosti a krásných maličkostí. Mít někoho takového jako jsi TY, to je důvod ke slavení lásky. Pěkný valentýnský den.

 

Přeju Ti

Přeju Ti krásného Valentýna, k tomu ještě hodně krásných let s lidmi, které máš rád a lásku, kterou si nenech od nikoho vzít.

 

S Tebou

S Tebou mi připadá všechno tak snadné... i zdánlivě nemožná přání se vyplní a vzdálené cíle jsou na dosah ruky... s Tebou je můj život jako krásný sen, ze kterého se nechci probudit . miluji Tě a přeji Ti krásného Valentýna

 

Láska

Láska, kterou máme není jen o růžích a srdíčkách... je mnohem krásnější - jsou v ní všechny ty chvíle, kdy se spolu smějeme, vyměňujeme si polibky, nebo se jen tak držíme za ruce. Je o důvěře, trpělivosti a toleranci. Miluji Tě a přeji Ti krásného Valentýna.

 

Ve snách je láska

Ve snách je láska úsměv, hlas, dotek... Ve snách je láska něžná a vstřícná... Ve snách láska vždy ví, co říct a co dělat... Ve snách je láska osoba, se kterou můžeme být sami sebou... jsem šťastnější, než kdokoliv jiný, protože o takové lásce nemusím jenom snít. Mám totiž Tebe... Přeji Ti krásného Valentýna.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

aaaaaaahhhhhhhhoooooooooojjjjjjjjjj

(nikca267, 4. 2. 2009 8:37)

ahoj mas moc krasny blog hlavne ten valentyn ten hezky fak

jéééééé

(daja twoje low sb, 2. 2. 2009 18:17)

Ahojky moc díky za diplomek.
JO hele já mám na VALENTÝNA narozeniny.Jupííííííí budu mít 14.