Jdi na obsah Jdi na menu
 


Simpsonovi

17. 11. 2008

Obrazek

Simpsonovi

O seriálu

Simpsonovi jsou populární, jemně satirický, americký kreslený seriál odehrávající se v městečku Springfield, kde nezbedný Bárt a jeho rodina prožívají nevšední příhody. Bártovi je 10 let a chodí do 4. třídy na Springfieldské základní, kde značně provokuje ředitele Skinnera. Zlobí i Homera, který ho stále škrtí. Miluje jízdu na skateboardu a jeho nejlepším kámošem je Millhouse. Tatínek Homer pracuje v jaderné elektrárně a vyznává pouze lenošení u televize a pivo. Matka Marge je doma s Maggie a často se pokouší vysát dům v co nejrychlejším čase. Maggie je nemluvně, které se “plazí“ zpravidla tam, kam nemá. Lisa je osmiletá šprtka a ráda hraje na saxofon.

Historie:
Na televizní obrazovce se Simpsonovi poprvé objevili v roce 1987, v dvouminutových skečích.  V té podobě, v jaké je známe dnes, tedy jako samostatný dvacetiminutový seriál, byli poprvé vysíláni o dva roky později, jako první nový "prime-time" animák od roku 1960, kdy měli premiéru Flinstonovi. Za dalších osm let pak Simpsonovi překonali dosavadní rekord Flinstonových v počtu dílů, v roce 1997 oslavili desáté narozeniny televizní existence a vloni byl odvysílán jubilejní dvoustý díl, ve kterém jako zvláštní hosté vystoupila hudební skupina U2.
 
Mezi typické znaky Simpsonových patří kromě výborného humoru, trefné satiry a nespočetného množství kulturních odkazů a narážek, také celá řada slavných osobností, které se v nich objevily, ať už samy za sebe, nebo jako hlas nějaké postavičky - Paul McCartney, Dustin Hoffman, Aerosmith, Magic Johnson, Elizabeth Taylorová, nebo Meryl Streepová. Dalším typickým znakem je takzvaný "freeze frame fun", tedy vtípky, jež postřehnete pouze tehdy, když si epizodu pouštíte na videu zpomaleně po jednotlivých obrázcích. Podobných vtípků se dá v každé
epizodě najít hned několik a ne každý si jich všimne.

 

Opravdu hodně informací o Simpsonech najdete na této internetové adrese: www.simpsonovi.net

 

Rodokmen:

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav

(Prue tvé SB, 19. 11. 2008 6:38)

Já se mám dobře a ty? Ten nový desing je moc hezký.
No tohle počasí taky nemám moc ráda

Hlásek

(Prue tvé SB, 18. 11. 2008 19:59)

Ahojky
Prosím hlásneš mi ve finále SONC na www.nikiflower.blog.cz jsem tam pod Prue a zastupuji Shannen Doherty.
Díky

Hlásek

(Prue, 18. 11. 2008 18:48)

Ahojky hlásneš pro mě v 2. kole SONC na www.nikiflower.blog.cz, jsem tam pod Prue a zastupuji Shannen Doherty.
Díky
ps: simpsonovi jsou bezva seriál